"Gogetlinks169983"

Корисні солодощі для дітей

Батьки багатьох малюків твердо прихильні до того, щоб їхні діти не їли солодощі. Незважаючи на те, що для малюків легко дотримуватись обмежень, згодом можуть виникнути проблеми. Як пояснити малої дитині, що вона не отримає солодкого перекушування, коли побачить у парку однолітка, який зі смаком їсть батончик? А може, заради всіх не відмовлятися від солодкого зовсім, а навчитися вибирати корисніші. Радимо, які солодощі вибрати та як їх подати.

Навіщо дозволяти дітям їсти корисніші солодощі?

Ми не захистимо нашу дитину від пізнання солодкої. Сучасний світ, наповнений рекламою на ТБ та в Інтернеті та необмеженою наявністю продуктів у магазинах, означає, що забороняти їх не варто. Батьки чудово знають, що в житті, на жаль, дуже часто діє принцип « чого не вільно, те й кортить».
Замість того, щоб застосовувати суворі заборони, які рідко будуть ефективними в довгостроковій перспективі, ми будемо вчити себе, а потім знання про розумний підхід до солодкої передамо дитині, щоб вона знала, що погано, а що добре. Розвивайте здорові звички, які дозволять дітям зробити правильний вибір не тільки вдома з батьками, коли вони маленькі, а й на вулиці, коли вони виростуть і зіткнуться зі спокусою на шкільних змінах, магазині або на вечірці.

Найкращі корисні солодощі — натуральні. Так що почніть із фруктів, щоб приручити вашу дитину солодким смаком. Фрукти містять натуральний цукор – фруктозу – і тому вони такі солодкі. Їх можна змішувати, робити муси, додавати в пироги та торти. Також вони стануть чудовою начинкою для млинців та вареників.

На що звернути увагу під час вибору солодощів для дітей?

Солодкий смак дитина знає від народження. Материнське молоко вже має приємний присмак і може змінювати його в залежності від режиму харчування матері-годувальниці. Потім малюки дізнаються про ніжну насолоду, що міститься в соках і фруктах. Поряд із розширенням меню ми даємо дитині поїсти кисіль, пудинг, печиво чи домашнє морозиво.

Знайомство із солодким викликає у дитини бажання повернутися до цього приємного відчуття. Але що робити, коли наша дитина хоче з’їсти «щось солоденьке»? Як розпізнати корисні солодощі?

Найважливішими є інгредієнти закусок. Пам’ятайте, що чим коротший список, тим краще; так звана чиста етикетка — це термін, який використовується в харчовій промисловості, щоб підкреслити, що продукт натуральний і не містить штучних добавок. Також слід звернути увагу до харчову цінність продукту. Важливо як кількість калорій, а й їх «якість», тобто. менша частка цих «порожніх» калорій. Це означає, що солодощі, які забезпечують додаткові переваги, такі як клітковина, білок, незамінні жирні кислоти, вітаміни та мінерали, будуть найкращим вибором, — коментує дієтолог.

Цукор у дитячому харчуванні.

Потреба у всіх поживних речовинах залежить в першу чергу від віку, а також від таких факторів, як стать та рівень фізичної активності. Безперечно, в раціоні дитини не може бути відсутнім цукор. Найголовніше – обміркованість і здоровий глузд, адже його надлишок може призвести до карієсу, сприяти ожирінню, діабету і навіть проблемам із серцем чи концентрацією уваги.
Дотримуватися вказівок Всесвітньої організації охорони здоров’я непросто, адже цукор міститься у багатьох продуктах, це не обов’язково мають бути солодощі, його вміст можна знайти у напоях, йогуртах, сухих сніданках та навіть м’ясному асорті. Однак безпечна доза цукру, яку може приймати дитина, становить 24 грами на день або близько 5,5 чайних ложок на день. Для порівняння, у 100-грамовій плитці молочного шоколаду міститься близько 52 г.

Навіщо корисні солодощі?

Що найбільш люблять наші маленькі діти? Солодкі напої, шоколад, різні види батончиків, різнокольорові цукерки, морозиво… можна перераховувати нескінченно. Чим можна замінити солодощі, коли вам чи вашій дитині несподівано захотілося шоколаду?

Багато батьків часто запитують про замінникі традиційних солодких закусок та напоїв для їхніх дітей. Є багато здоровіших альтернатив, які ми можемо запропонувати нашим малюкам. До них відносяться, насамперед, фруктові соки, та соки власного приготування, зрозуміло, без додавання цукру. Пропозиція також включає мюслі або кукурудзяні пластівці з молоком або альтернативні закуски, наприклад, на основі кунжуту, горіхів, які містять багато корисних мікроелементів та вітамінів, необхідних для правильного розвитку дітей, — коментує дієтолог.

Також варто ввести у свій щоденний раціон альтернативні підсолоджувачі. Серед них ви знайдете: стевію, ксиліт, кленовий або фініковий сироп, мед, патоку та еририт.

About the author