"Gogetlinks169983"
пицца

Цікаві факти про піцу

Піца іф, безперечно, є однією з найпопулярніших і визнаних італійських страв у всьому світі. Ми любимо її за смак та аромат, швидкість приготування та можливість поєднувати різні інгредієнти. Напевно, у кожного з нас є свій улюблений вид піци, здатний підняти настрій, адже відомо, що смачна їжа робить людей щасливими. Тому, якщо ви любите цю страву, ви також повинні дізнатися про цікаві факти про піцу.

Піца з Греції

Зважаючи на все, така страва, як піца, подавалася вже давніми греками. Це були коржики, намазані оливковою олією, часником і посипані травами. З Греції (близько 500 р. до н.е.) вони потрапили до Стародавнього Риму. Після того, як помідори були завезені до Європи, томатний соус почали використовувати у піці у 17 столітті.

Найбільша піца

Вага 12,2 тонни, вироблена в 1990 році в ПАР. Діаметр піци становить 37,4 метри. Було використано 3960 кг сиру, 1763 кг грибів та 1984 кг томатного соусу. Смакота!

Маргарита

маргарита

Перша сучасна піца повинна була бути зроблена в 1889 році, коли королева Італії Маргарита Савойська та її чоловік (Маргерита та Умберто ді Савойя) відвідали Неаполь. Місцевий пекар, Раффаеле Еспозіто, приготував на її честь особливу страву — піцу, в якій основними інгредієнтами були: помідори, сир моцарелла і базилік, що представляють національний колорит Італії. Вона називалася Маргарита і досі так називається найпопулярніший і найпростіший варіант піци.

Субота = день піци!

Більшість піц їдять у суботу ввечері — здивовані?

Впливає не лише на вагу

Кажуть, що вживання піци раз на тиждень знижує ризик раку стравоходу. Просто пам’ятайте, щоб не перестаратися.

Чайові постачальники

Очевидно, жінки дають великі чайові постачальникам!

Найдорожча

Донедавна найдорожчу піцу готував англійський прототип Магди Гесслер Гордон Ремсі. Одна скибочка коштувала 178 доларів і включала трюфелі. Проте нещодавно його випередила піцерія у Канаді, яка продає шматочок за 450 доларів. До нього входять омари, чорна тріска з Аляски, копчений лосось, тигрові креветки та ікра російської осетри.

Найстаріша піцерія

Неаполітанська піцерія Antica Port’Alba вважається першою піцерією у світі. Працює з 1830 року!
дрібниці піца

Де….

…Гавайська піца не з Гаваїв. це канадці вигадали😉

Піца і біткойни

Першою транзакцією, коли товар купили за віртуальну валюту під назвою біткойн, була оплата 10 000 BTC за піцу… сьогодні це понад 1 000 000 доларів!

З’їдається найшвидше

Рекорд поїдання 30-сантиметрової піци становить 41,31 секунди. Дивно, але він належить не американцю, а канадцю Пітеру Червінськи.

16 949 км

Саме стільки побив постачальник Domino’s Pizza у 2004 році. Піца була доставлена ​​з Лондона в Мельбурн, Австралія.

Спіді Гонсалес

Бруно ді Фабіо — хлопець майстер і найшвидший «піццамейкер» у світі. Він може приготувати 14 пирогів за 2 хвилини 35 секунд.

Статистично

Американці замовляють 62 зі 100 піц з м’ясом. Жінки замовляють піцу з у 2 рази більшою кількістю овочевих гарнірів, ніж чоловіки. Найпопулярнішим гарніром у США є пепероні.

Вони їдять найбільше піци.

Норвежці (5,4 кг на рік) та німці. Чи не американці — і що вас знову здивувало?

Міжнародний день піци

Це свято припадає на 9 лютого. У Жирний четвер можна їсти піцу, як пончики.

У США понад 62 тисячі піцерій!

About the author